showStartPage.html
0 /App/Reg/RegGate.nsf//App/Reg/RegStore.nsf/ 0 Afganistan; Albánsko; Alžírsko; Andorra; Angola; Antigua a Barbuda; Argentína; Arménsko; Austrália; Azerbajdžan; Bahamy; Bahrajn; Bangladéš; Barbados; Belgicko; Belize; Benin; Bhután; Bielorusko; Bolívia; Bosna a Hercegovina; Botswana; Brazília; Brunej; Bulharsko; Burkina; Burundi; Cyprus; Čad; Česko; Čierna Hora; Čile; Čína; Čína - Taiwan; Dánsko; Dominika; Dominikánska republika; Džibutsko; Egypt; Ekvádor; Eritrea; Estónsko; Etiópia; Fidži; Filipíny; Fínsko; Francúzsko; Gabon; Gambia; Ghana; Grécko; Grenada; Gruzínsko; Guatemala; Guinea; Guinea-Bissau; Guyana; Haiti; Holandsko; Honduras; Chorvátsko; India; Indonézia; Irak; Irán; Írsko; Island; Izrael; Jamajka; Japonsko; Jemen; Jordánsko; Južná Afrika; Južný Sudán; Kambodža; Kamerun; Kanada; Kapverdy; Katar; Kazachstan; Keňa; Kirgizsko; Kiribati; Kolumbia; Komory; Kongo; Konžská demokratická republika; Kórejská ľudovodemokratická republika; Kórejská republika; Kostarika; Kuba; Kuvajt; Laos; Lesotho; Libanon; Libéria; Líbya; Lichtenštajnsko; Litva; Lotyšsko; Luxembursko; Macedónska republika; Madagaskar; Maďarsko; Malajzia; Malawi; Maldivy; Mali; Malta; Maroko; Marshallove ostrovy; Maurícius; Mauritánia; Mexiko; Mikronézia; Mjanmarsko; Moldavsko; Monako; Mongolsko; Mozambik; Namíbia; Nauru; Nemecko; Nepál; Niger; Nigéria; Nikaragua; Nórsko; Nový Zéland; Omán; Pakistan; Palau; Palestína; Panama; Papua-Nová Guinea; Paraguaj; Peru; Pobrežie Slonoviny; Poľsko; Portugalsko; Rakúsko; Rovníková Guinea; Rumunsko; Rusko; Rwanda; Salvádor; Samoa; San Maríno; Saudská Arábia; Senegal; Seychely; Sierra Leone; Singapur; Slovensko; Slovinsko; Somálsko; Spojené arabské emiráty; Spojené kráľovstvo; Spojené štáty; Srbsko; Srí Lanka; Stredoafrická republika; Sudán; Surinam; Svätá Lucia; Svätý Krištof a Nevis; Svätý Tomáš a Princov ostrov; Svätý Vincent a Grenadíny; Svazijsko; Sýria; Šalamúnove ostrovy; Španielsko; Švajčiarsko; Švédsko; Tadžikistan; Taliansko; Tanzánia; Thajsko; Togo; Tonga; Trinidad a Tobago; Tunisko; Turecko; Turkménsko; Tuvalu; Uganda; Ukrajina; Uruguaj; Uzbekistan; Vanuatu; Vatikán; Venezuela; Vietnam; Východný Timor; Zambia; Západná Sahara; Zimbabwe; Zvrchovaný vojenský špitálsky rád sv. Jána Jeruzalemského z Ródu a Malty

 Systém pomoci slovenským občanom v prípade núdze pri cestách do zahraničia.


Systém pomoci slovenským občanom v prípade núdze pri cestách do zahraničia

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky ponúka slovenským občanom bezplatnú službu poskytovania dôležitých informácií, včasného varovania pred hroziacim nebezpečenstvom v zahraničí a pomoci v núdzových situáciách . Zároveň odporúča, aby občania Slovenskej republiky pred vycestovaním do zahraničia zvážili aktiváciu tejto bezplatnej služby.

Registrácia je dobrovoľná. Službu si môžu občania aktivovať jednoducho, a to vyplnením registračného formulára. V registračnom formulári je potrebné uviesť kontakty, na ktorých sú občania zastihnuteľní v krajinách, ktoré plánujú navštíviť.

Každý rok stúpa počet občanov, ktorí sa v zahraničí dostávajú do ťažkostí, či už ide o prírodné a živelné katastrofy, priemyselné, ekologické a technické havárie, pandémie a epidémie, sociálno-spoločenské krízy, organizovaný zločin, terorizmus alebo ozbrojené konflikty. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na vznik krízových situácií upozorňuje občanov Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzajú v daných oblastiach formou SMS, prípadne občanov kontaktuje telefonicky . Na základe údajov z registračného formulára môžu tak zastupiteľské úrady Slovenskej republiky v zahraničí v takýchto prípadoch poskytnúť rýchlu pomoc občanom v núdzi.


UPOZORNENIE!!!
V tejto súvislosti Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje na dôležitosť správne uvedených údajov, najmä kontaktov a krajín, ktoré občania počas cesty navštívia.
Poskytnuté osobné údaje MZVEZ SR využíva a uchováva len k uvedeným účelom (viď. politika ochrany súkromia). Informácie z formulára sa uchovávajú maximálne 30 dní od dňa plánovaného ukončenia cesty do zahraničia a následne sú automaticky vymazané.
Vyplnením a potvrdením registračného formulára dávate prevádzkovateľovi súhlas na spracúvanie osobných údajov vo vymedzenom rozsahu a zároveň potvrdzujete, že všetky údaje uvedené vo formulári sú pravdivé.


 
Nová registráciaBezplatnou registráciou zabezpečíte dostupnosť vašich kontaktných údajov počas zahraničných ciest a zabezpečíte si aktiváciu služby. Po úspešnej registrácii dostanete jedinečný identifikačný kód, prostredníctvom ktorého sa môžete prihlásiť do systému.
Vytvoriť novú registráciu
 
Zmena údajovV prípade, že ste sa už zaregistrovali, ale potrebujete zmeniť údaje o svojom pobyte v zahraničí, prihláste sa pomocou identifikačného kódu, ktorý Vám bol pridelený pri registrácii.
Zmeniť údaje
 

Ochrana osobných údajov
Prevádzkovateľom osobných údajov je Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, sídlom Hlboká cesta 2, 833 36 Bratislava 37, IČO 00699021 (ďalej len „prevádzkovateľ“). Prevádzkovateľ sa zaväzuje chrániť poskytnuté osobné údaje a spracúvať ich v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“), a v jeho medziach tak, aby nedošlo k porušeniu základných práv a slobôd dotknutých osôb. Prevádzkovateľ sa zároveň zaväzuje poskytnuté osobné údaje v rozsahu uvedenom v registračnom formulári spracúvať výlučne za účelom pomoci slovenským občanom v prípade núdze pri cestách do zahraničia.
Prevádzkovateľ nezodpovedá za neprijatie registračného mailu z dôvodu nastavenia zo strany zákazníka (spam filtre, Black listy, prípadne lokálne nastavenie poštového klienta a pod.).

Súhlas so spracúvaním osobných údajov
Vyplnením registračného formulára dávam súhlas Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, sídlom Hlboká cesta 2, 833 36 Bratislava 37, IČO 00699021 v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“), na spracovanie mojich osobných údajov uvedených v registračnom formulári za účelom pomoci slovenským občanom v prípade núdze pri cestách do zahraničia.

Platnosť súhlasu je 30 dní odo dňa plánovaného ukončenia cesty do zahraničia . Po uplynutí tejto lehoty budú moje osobné údaje zlikvidované v súlade so zákonom.
Týmto vyhlasujem, že poskytnuté údaje sú skutočné, pravdivé, úplné, aktuálne a presné. Súčasne potvrdzujem, že osobné údaje som poskytol/poskytla dobrovoľne a bez nátlaku.
Ďalej som oboznámený/á so svojimi právami ako dotknutej osoby podľa § 28 a násl. zákona.


 ©2009, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, 02 / 5978 1111, info@mzv.sk