​Pavol Hammel koncertoval v Slovenskom inštitúte v Moskve

16.12.2015
V Slovenskom inštitúte v Moskve sa v utorok (15. decembra 2015) uskutočnil  slávnostný večer pod názvom „Vstúpte, prosím!“, ktorého  hlavnou postavou bol spevák, gitarista, skladateľ, hudobný producent  a maliar Pavol Hammel. Diváci si v kinosále inštitútu vypočuli najskôr koncert legendy slovenskej populárnej hudby, po ktorom nasledovala vernisáž výstavy jeho obrazov, pretože Pavol Hammel sa popri hudbe venuje približne 10 rokov – nemenej úspešne – tiež maľovaniu.
Koncert hudby jedného zo zakladateľov česko-slovenského bigbítu si prišiel vypočuť aj slovenský veľvyslanec v Moskve Peter Priputen s manželkou. Diváci si spoločne s autorom zaspievali známe hity ako „Medulienka“, „Učiteľka tanca“, „Zvoňte, zvonky“ i ďalšie skladby. Ani po viac hodinovom koncerte nechceli pustiť Pavla Hammela a klaviristu Petra Preložníka z pódia a vynútili si niekoľko prídavkov. Riaditeľ inštitútu Ján Šmihula, ktorý celý večer uvádzal, sa poďakoval umelcom za výborný koncert, pričom ocenil to, že  skladby zaujali tak starších, ako aj mladších návštevníkov. Takto, príjemne hudobne naladení sa potom diváci presunuli do galérie slovenského inštitútu, kde sa mohli bližšie zoznámiť – tentoraz s maliarskou tvorbou Pavla Hammela. Podľa kurátora výstavy Jaroslava Krajňáka oslovuje hudobník-maliar sýtosťou svojich farieb a šírením pozitívnej energie čoraz širšiu verejnosť, čo slávnostné otvorenie výstavy obrazov v inštitúte v Moskve, len potvrdilo.
Slávnostný večer pod názvom „Vstúpte, prosím!“, ktorého hlavnou postavou bol spevák, gitarista, skladateľ, hudobný producent a maliar Pavol Hammel. Slávnostný večer pod názvom „Vstúpte, prosím!“, ktorého hlavnou postavou bol spevák, gitarista, skladateľ, hudobný producent a maliar Pavol Hammel. Koncert legendy slovenskej populárnej hudby. Koncert legendy slovenskej populárnej hudby. Po koncerte nasledovala vernisáž výstavy obrazov P. Hammela. Po koncerte nasledovala vernisáž výstavy obrazov P. Hammela.
Niečo z tvorby P. Hammela. Niečo z tvorby P. Hammela.