„Spolu pre Slovensko. Z regiónov do sveta“

26.3.2019 | Očakávané udalosti

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek sa zúčastní 27. marca 2019 v Banskej Bystrici na stretnutí s regionálnymi podnikateľmi. Cieľom stretnutia, ktorého hlavným organizátorom je Slovenská obchodná a priemyselná komora, je prezentácia nástrojov štátnej pomoci banskobystrickým podnikateľským subjektom, so zámerom zvýšiť ich exportný potenciál.

 

Štátny tajomník Lukáš Parízek bude na stretnutí prezentovať kompetencie a úlohy slovenskej ekonomickej diplomacie. Formy štátnej pomoci pre podnikateľov priblížia generálna riaditeľka Eximbanky SR Monika Kohútová, riaditeľka odboru podnikateľského centra MZVEZ SR Zlata Šipošová i regionálny odborný koordinátor Národného podnikateľského centra Slovak business agency. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová Vladimír Soták priblíži skúsenosti spoločnosti s pôsobením na zahraničných trhoch.

 

Stretnutie sa bude konať v stredu 27. marca 2019 o 10:00 v priestoroch Veľkej zasadacej miestnosti Úradu Banskobystrickej samosprávneho kraja.