Avízo: Konvoj s humanitárnou pom​ocou pre Albánsko a Bosnu a Hercegovinu odíde z Bratislavy

3.12.2019 | Očakávané udalosti

Slovenská republika vypraví vo štvrtok 5. decembra 2019 o 13.00 h z logistickej základne Ministerstva vnútra SR konvoj s humanitárnou pomocou pre obyvateľov Albánska a Bosny a Hercegoviny. Albánsko postihlo minulý týždeň silné zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo už viac ako 50 obetí a stovky zranených. Správa štátnych hmotných rezerv Albánska požiadala o materiálnu humanitárnu pomoc. Slovenská republika poskytne postele, prikrývky, spacie vaky, elektrocentrály a čerpadlá. Zároveň bude v tento deň vypravená aj materiálna humanitárna pomoc pre Červený kríž Hadžići v Bosne a Hercegovine, ktorú tvorí najmä obuv a oblečenie pre detí a dospelých.

 

Konvoj s humanitárnou pomocou vypravia generálna riaditeľka Sekcia medzinárodných organizácií, rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Karla Wursterová, generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR Marián Dritomský a zástupca Ministerstva obrany SR.

 

Upozornenie pre redakcie: Je potrebné, aby sa médiá, ktoré majú záujem spravodajsky zaznamenať odchod kamiónov z logistickej základe MV SR vo Vajnoroch, zaregistrovali na adrese eva.ivancova@mzv.sk do stredy 4. decembra do 15.00 h.

Adresa: Logistická základňa MV SR pre krízové situácie Vajnory, Pri starom letisku, Bratislava-Vajnory, GPS súradnice: 48.1985081,17.19517289999999