AVÍZO: L. Parízek predstaví vo Viedni rámcové priority slovenského predsedníctva v OBSE v roku 2019

12.7.2018 | Očakávané udalosti

Slovenská republika už o týždeň predstaví rámcové priority svojho budúcoročného predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Súbor tém, ktoré budú počas roka 2019 dominovať činnosti OBSE, odprezentuje vo štvrtok 19. júla 2018 na zasadnutí Stálej rady v sídle organizácie vo viedenskom Hofburgu štátny tajomník a osobitný predstaviteľ ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek.

 

Cieľom Slovenska ako nadchádzajúcej predsedníckej krajiny OBSE je, aby toto najväčšie regionálne zoskupenie na svete s 57 účastníckymi štátmi zostalo platformou, ktorá posilní európsku a globálnu bezpečnosť. Slovenská republika je od januára 2018 súčasťou tzv. predsedníckej Trojky OBSE. V prvom štvrťroku sme predsedali Fóru pre bezpečnostnú spoluprácu (FBS) a počas celého roka 2018 vedieme Stredomorskú kontaktnú skupinu (MCG). Predstavenie rámcových priorít je prvou oficiálnou prezentáciou smerovania slovenského predsedníctva v roku 2019. 

 

Dovoľujeme si požiadať zástupcov médií, aby svoj záujem o účasť na zasadnutí Stálej rady OBSE avizovali vopred, a to e-mailom na adresu tlac@mzv.sk, do 13. júla 2018, 12:00 hod.