Ázijský víkend v Bratislave prináša farby a chute šiestich exotických krajín

27.7.2018 | Aktivity štátnych tajomníkov | Čína | India | Indonézia | Japonsko | Kórejská republika | Vietnam

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek dnes (27. júla) spolu so zástupcami magistrátu Bratislavy a veľvyslancami Čínskej ľudovej republiky, Indickej republiky, Indonézskej republiky, Japonska, Kórejskej republiky a Vietnamskej socialistickej republiky otvorili na Hlavnom námestí v Bratislave 1. ročník Ázijského víkendu. Vzniká tak u nás tradícia podujatia s cieľom posilňovania multinárodného a medzikultúrneho dialógu, realizovaného prirodzenou a atraktívnou formou.

 

L. Parízek ocenil aktivitu zastupiteľstiev ázijských krajín o organizáciu podujatia dostupného pre širokú verejnosť: „Prvý Ázijský víkend sa koná v roku, kedy si pripomíname vznik samostatnej Slovenskej republiky aj 25. výročie nadviazania diplomatických vzťahov s týmito ázijskými krajinami. Slovensko s Áziou cieľavedome buduje priateľské vzťahy a spoluprácu v najrôznejších oblastiach. Navyše, v tomto roku je naše úsilie posilnené o slovenské predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke, čo nás motivuje  k novým dimenziám vzťahov.“

 

Ázijský víkend sa koná v piatok a sobotu 27. -28. júla na Hlavnom námestí v Bratislave. Podujatie je prístupné pre všetkých návštevníkov a  prezentujú sa na ňom hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia, ukážky tradičných kultúrnych obradov, bojového umenia, módne prehliadky a gastronomické špeciality šiestich krajín.

Štátny tajomník Lukáš Parízek otvoril 1. ročník Ázijského víkendu. Štátny tajomník Lukáš Parízek otvoril 1. ročník Ázijského víkendu. Štátny tajomník Lukáš Parízek s veľvyslancami Čínskej ľudovej republiky, Indickej republiky, Indonézskej republiky, Japonska, Kórejskej republiky a Vietnamskej socialistickej republiky. Štátny tajomník Lukáš Parízek s veľvyslancami Čínskej ľudovej republiky, Indickej republiky, Indonézskej republiky, Japonska, Kórejskej republiky a Vietnamskej socialistickej republiky. Štátny tajomník Lukáš Parízek počas otvorenia 1. ročníku Ázijského víkendu v Bratislave. Štátny tajomník Lukáš Parízek počas otvorenia 1. ročníku Ázijského víkendu v Bratislave.