I. Korčok na stretnutí šerpov a štátnych tajomníkov V4 pre EÚ v Budapešti

6.10.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Maďarsko

Budúcnosť Európskej únie, stav rokovaní o brexite, migrácia, ale aj ďalšie aktuálne otázky, ako sú napríklad podoba budúceho viacročného finančného rámca EÚ či smernica o vysielaní pracovníkov, boli hlavnými témami stretnutia šerpov a štátnych tajomníkov krajín V4 zodpovedných za záležitosti EÚ 5. a 6. októbra 2017 v Budapešti. Stretnutie sa uskutočnilo na pozvanie maďarského štátneho tajomníka pre európske záležitosti v Úrade predsedu vlády Maďarska Ferenca Szabolcsa Takácsa. Slovensko na rokovaní zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.


Som veľmi rád, že sa diskusia o budúcnosti EÚ minulý týždeň v Tallinne vrátila na tú najpovolanejšiu pôdu – a to na úroveň lídrov EÚ27. V poslednom období sme boli svedkami mnohých ambicióznych návrhov o tom, ako by mala v budúcnosti Únia vyzerať.  Nesmieme však zabúdať ani na základné výdobytky európskej integrácie ako je jednotný trh či Schengen a zabezpečiť, aby ich naši občania mohli aj naďalej plnohodnotne využívať.  Na tom sa jednoznačne ako V4 zhodneme,“ uviedol I. Korčok. 

Štátny tajomník MZVaEZ SR I. Korčok na stretnutí šerpov a štátnych tajomníkov V4 pre EÚ v Budapešti. Štátny tajomník MZVaEZ SR I. Korčok na stretnutí šerpov a štátnych tajomníkov V4 pre EÚ v Budapešti.