I. Korčok o aktuálnych európskych témach so štátnym tajomníkom hospodárstva a financií Francúzska

12.10.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Francúzsko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok privítal dnes (12. októbra) na pôde rezortu diplomacie štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva a financií Francúzskej republiky Benjamina Griveauxa. 


V rozhovore I. Korčok ocenil významné obchodné a investičné vzťahy s Francúzskom a veľmi pozitívnu vzájomnú spoluprácu, čoho dôkazom je aj pripravované Slovensko-francúzske obchodné fórum, ktoré sa bude konať v Bratislave koncom októbra. Obaja partneri vyzdvihli, že pri rokovaniach na úrovni EÚ sa pozície Slovenska a Francúzska zbližujú, čo je viditeľné v takých oblastiach, akými sú obranná politika, vyslaní pracovníci či eurozóna. Intenzívny dialóg vedú Slovensko a Francúzsko aj k príprave tematicky komplexného Akčného plánu strategického partnerstva na roky 2019 - 2024. 


Predmetom vzájomnej diskusie štátnych tajomníkov boli predovšetkým otázky spojené s brexitom, vrátane presídlenia agentúr EMA a EBA zo Spojeného kráľovstva, návrhy na dobudovanie eurozóny a zdaňovanie digitálnych spoločností. „Pri rastúcej medzinárodnej konkurencii a vplyve rôznych vnútorných a externých výziev je nevyhnutné, aby EÚ pokračovala v integrácii, prehlbovaní a posilňovaní eurozóny. Tejto téme sa intenzívne venuje aj francúzsky prezident a my sme pripravení o nej diskutovať, keďže považujeme dobudovanie eurozóny za kľúčové pre ďalšie fungovanie EÚ,“ podčiarkol I. Korčok. 

Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a štátny tajomník ministerstva hospodarstva a financii Francuzska B. Griveaux počas prijatia.