M. Lajčák s novým maďarským veľvyslancom o kvalite vzájomných vzťahov aj spolupráci vo V4

12.7.2017 | Aktivity ministra

Slovensko a Maďarsko spoločne investovali množstvo energie a úsilia do vybudovania pozitívnych vzťahov a dobrého susedského dialógu. Z výsledkov tohto procesu benefitujú obe strany a občania oboch štátov. Konštatoval to dnes (12. júla) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí  SR Miroslav Lajčák na stretnutí s novým veľvyslancom Maďarska v Slovenskej republike Tiborom Petö. „Pevne verím, že aj počas vašej misie bude pokračovať pozitívna atmosféra slovensko-maďarských vzťahov, s ktorou som veľmi spokojný. Sme si navzájom oveľa bližší, než si to mnohí uvedomujú. Je dobré, že sa nám podarilo optiku vzájomných vzťahov nastaviť tak, aby sme sa na veci dívali zo širšej perspektívy. A v tomto trende chceme pokračovať. Oceňujem, že v tých veciach, kde máme iné názory, sa  vieme posadiť a porozprávať,“ povedal M. Lajčák, ktorý vyzdvihol dôležitosť bilaterálnych najmä infraštruktúrnych projektov ako je budovanie diaľničných a mostných prepojení medzi oboma štátmi, a rozvoj cezhraničnej spolupráce. 

 

Minister zopakoval podporu Slovenska ambicióznym plánom maďarského predsedníctva vo V4, kde prvým podujatím bolo pondelkové (10.7.) stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v rozšírenom formáte so zástupcami Rakúska, Chorvátska a Slovinska (http://bit.ly/2tdhITe).

 

Nový maďarský veľvyslanec odovzdal do rúk ministra kópie poverovacích listín.

M. Lajčák s novým veľvyslancom Maďarska v Slovenskej republike Tiborom Petö. M. Lajčák s novým veľvyslancom Maďarska v Slovenskej republike Tiborom Petö.