Medzinárodná konferencia k finančným aspektom terorizmu

16.4.2019 | Očakávané udalosti

Regionálna konferencia o boji proti terorizmu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe sa uskutočňuje 17. a 18. apríla 2019 v turkménskej metropole Ašchabad. Konferenciu otvorí štátny tajomník MZVEZ SR a osobitný predstaviteľ pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek. 

 

Na dvojdňovom podujatí sa stretnú zástupcovia účastníckych štátov OBSE, OSN, regionálnych organizácií a špecializovaných agentúr, ale aj národní koordinátori, experti a predstavitelia mimovládneho sektora v oblasti boja proti terorizmu. S prejavmi vystúpia aj Generálny tajomník OBSE Thomas Greminger, námestník Generálneho tajomníka OSN a šéf úradu OSN pre boj s terorizmom Vladimir Voronkov a osobitný predstaviteľ EÚ pre strednú Áziu Peter Burian. 

 

Podujatie bude venované finančným aspektom terorizmu, najmä väzbám medzi financovaním terorizmu a jeho prepojením na organizovaný zločin a nadväzuje na marcovú bratislavskú konferenciu na najvyššej úrovni organizovanú slovenským predsedníctvom.

 

L. Parízek taktiež uskutoční bilaterálne stretnutie s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí Turkménska Rašidom Meredovom.