Minister Lajčák odcestuje na pracovnú návštevu Rakúska

10.1.2019 | Očakávané udalosti | Rakúsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák odcestuje v pondelok (14. januára 2019) do Viedne, kde v rámci pracovnej návštevy absolvuje rokovania s ministerkou pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúskej republiky Karin Kneisslovou.


Partneri prediskutujú aktuálne otázky bilaterálnej a regionálnej spolupráce, ako aj európsku problematiku, vrátane zhodnotenia rakúskeho predsedníctva v Rade EÚ, brexit, viacročný finančný rámec, rozširovanie EÚ, problematiku migrácie, či vzťahy s Ruskom a Ukrajinou. Minister Lajčák bude informovať rakúsku rezortnú partnerku o slovenskom predsedníctve v OBSE. Zo zahraničnopolitických tém sa budú venovať možnostiam spolupráce na pôde OSN a situácii na Blízkom Východe.


Slovenské médiá sa v prípade záujmu môžu akreditovať na Presspoint (v trvaní 5-10 min.), ktorý sa uskutoční na rakúskom rezorte diplomacie (Minoritenplatz 8), približne o 14:45, a to zaslaním emailu do zajtra (11. januára) poobedia na adresu pk-anmeldungen@bmeia.gv.at, kde je potrebné uviesť celé meno a inštitúciu, ktorú zastupujú.