Prezentácia slovenskej spisovateľky Svetlany Žuchovej na Medzinárodnom literárnom festivale v Gavoi

8.7.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taliansko

Prezentácia slovenskej spisovateľky Svetlany Žuchovej na XVI. ročníku Medzinárodného literárneho festivalu „Ostrov príbehov“ v sardínskom Gavoii (5. júla 2019), ktorú pripravil Slovenský inštitút v Ríme a Literárne informačné centrum v Bratislave, sa stretla s vysokým uznaním odbornej obce a živým záujmom početnej návštevníckej obce tohto prestížneho tradičného letného kultúrneho podujatia, na ktorom bola slovenská literatúra zastúpená už po štvrtýkrát.

 

Slovenská spisovateľka, laureátka Ceny  Európskej únie za literatúru (2015), v živom a intenzívnom rozhovore s talianskym spisovateľom, blogerom a moderátorom Ignaziom Carusom predstavila svoju knihu „Obrazy zo života M.“ v talianskom preklade Tiziany D´Amico a titul „Zlodeji a svedkovia“, rovnako publikovaný talianskym vydavateľstvom Mimesis.

 

Píšuca psychiatrička sa vo svojej tvorbe dotýka okrem hlbokých osobných emócií spojených so smrťou blízkej osoby, osamelosťou a ľudskej potreby sociálnej príslušnosti, aj širších spoločenských otázok, akými je napríklad emigrácia.

 

Doterajšia vysoká úroveň slovenskej prezentácie už teraz zabezpečila miesto slovenskej literatúre aj na budúcom ročníku festivalu.