Štátny tajomník F. Ružička uskutoční pracovnú návštevu Litvy

28.11.2019 | Očakávané udalosti | Litva

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky František Ružička uskutoční 2. decembra 2019 pracovné konzultácie v Litve, kde bude rokovať s viceministrom Ministerstva zahraničných vecí Litvy Albinasom Zananavičiusom a hlavnou zahraničnopolitickou poradkyňou litovského prezidenta Astou Skaisgiryte.


Predmetom rozhovorov vo Vilniuse bude príprava decembrovej Európskej rady, ktorá sa bude zaoberať klimatickou politikou a viacročným finančným rámcom, ako aj ďalšie európske témy, napr. rozširovanie, brexit, jednotný trh či medziinštitucionálne vzťahy Európskej únie.


Partneri prediskutujú aj problematiku strategickej komunikácie a posilňovania odolnosti spoločnosti proti dezinformačným kampaniam.


Po krátkom stretnutí s litovským ministrom zahraničných vecí Linasom Linkevičiusom, ktoré sa zameria najmä na otázky bezpečnostnej politiky, F. Ružička navštívi NATO Centrum výnimočnosti energetickej bezpečnosti a NATO Force Integration Unit, kde pôsobí aj príslušník ozbrojených síl Slovenskej republiky.