Stretnutie ekonomických diplomatov s podnikateľmi v Bratislave

19.6.2017 | Očakávané udalosti

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa 21. júna 2017 uskutoční Slovenské exportné fórum, ktoré zorganizoval rezort diplomacie v spolupráci s agentúrou SARIO ako súčasť pravidelnej porady ekonomických diplomatov.

 

Cieľom fóra je vytvoriť priestor pre výmenu skúseností ekonomických diplomatov vyslaných na zahraničné misie a ďalších aktérov obchodnej diplomacie na národnej úrovni (SARIO, EXIMBANKA, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, Slovenská obchodná a priemyselná komora) so slovenskými podnikateľmi. Tí budú mať príležitosť predstaviť svoje podnikateľské zámery, aktuálne projekty, hovoriť o svojich potrebách v danom teritóriu a diskutovať o prienikoch ponuky a dopytu na jednotlivých trhoch.


Účastníkom fóra sa prihovorí minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, vystúpia aj minister financií SR Peter Kažimír a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.


Pre médiá je pripravený krátky brífing ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka so začiatkom o 14.45 h. Prosíme zástupcov médií, aby svoj záujem o spravodajské pokrytie tohto podujatia avizovali vopred, a to emailom na adresu tlac@mzv.sk do utorka, 20. júna 2017, 15.00 h. Po uskutočnení brífingu ministra je možná aj realizácia rozhovorov s vybranými ekonomickými diplomatmi.