Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje v Nižnom Novgorode

19.1.2016

Po vlaňajšom úspechu výstavy mladého fotografa Mateja Michalíka v Slovenskom inštitúte v Moskve zavítali jeho fotografie do Nižného Novgorodu. V tamojšom Múzeu ruskej fotografie sa uskutočnila v piatok (15. januára) slávnostná vernisáž pod názvom „Čierno-biely svet Mateja Michalíka“.

Riaditeľka múzea Viera Tarasova ocenila aktívnu spoluprácu so Slovenský inštitútom v Moskve, spoločne s ktorým pripravili celý rad výstav, približujúcich obyvateľom Nižného Novgorodu slovenskú fotografiu. Súčasne vyjadrila radosť, že táto spolupráca v tomto roku úspešne pokračuje, čoho dôkazom je napokon práve otvorená výstava. Tieto myšlienky podporila riaditeľka Výboru ekonomických vzťahov so  zahraničím pri administrácii Nižného Novgorodu Jelena Mišina, keď poukázala na veľký záujem obyvateľov piateho najväčšieho mesta v Rusku o tvorbu slovenských umelcov. Pracovníčka SI Alla Nuždina hovorila monumentálnosti a poetickosti fotografií Mateja Michalíka, ktorý patrí medzi 50-ku najlepších fotografov na svete. Spravodajské informácie o otvorení výstavy odvysielali TV-stanice „Vesti Povolžia“ a „NTA-Povolžie“.   

Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode Úspešný fotograf Matej Michalík vystavuje svoju tvorbu v Nižnom Novgorode