Ekonomické správy

Back

Slávnostné otvorenie slovenského závodu firmy Gestamp

Slávnostné otvorenie slovenského závodu firmy Gestamp

1.7.2019 | Ekonomické správy | Španielsko

Záujem svetového lídra v oblasti výroby a vývoja auto-komponentov, španielskej firmy Gestamp, investovať v SR sa za súčinnosti viacerých štátnych inštitúcií podarilo dotiahnuť do úspešného konca. 

Dňa 27. júna 2019 bol za prítomnosti prezidenta firmy Francisca Riberasa a štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Vojtecha Ferencza slávnostne inaugurovaný nový slovenský závod Gestampu v priemyselnom parku v Lužiankach pri Nitre. Investícia dosiahla takmer 130 miliónov eur a v závode našlo prácu okolo 200 zamestnancov. Podnik bude vyrábať diely a štrukturálne časti karosérie pre závod automobilky Jaguar Land Rover v Nitre. 

Nadnárodná spoločnosť Gestamp sa špecializuje na dizajn, vývoj a výrobu kovových komponentov pre špičkových výrobcov automobilov. Vyvíja produkty s inovatívnym dizajnom zameraných na zníženie hmotnosti vozidiel, zníženie spotreby energie a negatívnych dopadov na životné prostredie. V súčasnosti má 110 priemyselných závodov v 22 krajinách sveta. Nová továreň je jednou z najvýznamnejších španielskych investícií v SR.