RSS zoznamy

Back

Diváci si počas Európskeho filmového festivalu v Nairobi mohli pozrieť úspešný slovenský film Čiara

Diváci si počas Európskeho filmového festivalu v Nairobi mohli pozrieť úspešný slovenský film Čiara

20.5.2019 | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Keňa

 

V utorok 14. mája 2019 usporiadalo Veľvyslanectvo SR v Nairobi premietanie úspešného slovenského filmu Čiara. Podujatie prebehlo pod záštitou 28. ročníka Európskeho filmového festivalu, ktorý momentálne prebieha na rôznych miestach v Nairobi od 4. – 26. mája.

 

Najlepší slovenský film roku 2017 - Čiara od režiséra Petra Bebjaka -  zaujal niekoľko desiatok divákov a stretol sa s mimoriadne pozitívnym ohlasom nielen kenskej verejnosti, ale aj krajanskej komunity v Nairobi. Film odzrkadľuje spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov z pašeráckeho prostredia na pozadí novovybudovanej hranice Schengenského priestoru.

 

Európsky filmový festival patrí k pilierom kultúrnej prezentácie členských štátov EÚ v Keni, pričom výber filmov každoročne dokumentuje rôznorodosť kultúrneho prostredia krajín EÚ spolu s rozmanitosťou umeleckých prístupov. Veľvyslanectvo SR v Nairobi sa už tradične tohto festivalu pravidelne zúčastňuje a snaží sa tak odprezentovať slovenskú kinematografiu kenskej verejnosti.

 

Kompletný program festivalu nájdete tu. Vstupy na premietania sú zdarma a filmy sú dostupné pre divákov s anglickými titulkami.