RSS zoznamy

Back

Prezentácia Slovenskej republiky - histórie, kultúry, kúpeľníctva a tradičných potravinárskych výrobkov

Prezentácia Slovenskej republiky - histórie, kultúry, kúpeľníctva a tradičných potravinárskych výrobkov

11.9.2019 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Kuvajte zorganizovalo 07. septembra 2019 Slovensko-kuvajtský kultúrny večer, na ktorom prezentovalo Slovenskú republiku ako krajinu, ktorá prináša veľa možností poznávania tradičnej stredoeurópskej kultúry.

 

Sme radi, že podujatia sa zúčastnili zástupcovia rodiny emira Kuvajtu, miestnej komunity, MZV Kuvajtu, podnikateľov, obchodných spoločností, médií, ale aj Slovákov so svojimi rodinami žijúci v Kuvajte.

 

ZÚ akciou poukázal nie len na to čo už Kuvajťania poznajú, ale aj na ďalšie možnosti a príležitosti, ktoré ponúka Slovensko. Zámerom bolo dať do povedomia aj iné turistické destinácie – historické mestá ako napr. Levoča, Trnava, Sp. N. Ves, Košice a ďalšie.

 

Sme radi, že na podujatí vystúpili so svojou prezentáciou predstaviteľky kúpeľov Piešťany D. Křenová a  S. Kozych, ktoré poukázali na možnosti regenerácie v priestoroch zrekonštruovaných kúpeľov.

 

Účastníci ocenili, že mali možnosť ochutnať tradičné výrobky – parenice, oštiepky, bryndzu..., ktoré ponúkala G. Švecová, spolu s informáciami o technológii výroby.

Záujem o módu bol prejavený počas módnej prehliadky realizovanej R. Kliskou, ktorá predviedla niektoré modely z kolekcie.

 

Celý večer bol sprevádzaný vystúpením známej slovenskej speváckej skupiny LaGioia, ktorá mala mimoriadny úspech.

 

Chceme poďakovať účastníkom – účinkujúcim i zúčastneným, ako aj médiám za vydarený večer.