RSS zoznamy

Back

Slávnostná recepcia pri príležitosti 27. výročia prijatia Ústavy SR

Slávnostná recepcia pri príležitosti 27. výročia prijatia Ústavy SR

13.9.2019 | Francúzsko

 

Stála misia Slovenskej republiky pri Rade Európy v Štrasburgu zorganizovala 11. septembra 2019 pri príležitosti 27. výročia prijatia Ústavy SR slávnostnú recepciu v priestoroch RE. Na recepcii sa zúčastnili generálny tajomník RE T. Jagland, prezident Európskeho súdu pre ľudské práva L. Sicilianos, predseda Benátskej komisie G. Buquicchio, množstvo veľvyslancov členských krajín RE, predstavitelia miestnych orgánov a primátor Saverne S. Leyenberger. 

 

Predstavitelia Stálej misie Slovenskej republiky pri Rade Európy na recepcii privítali i krajanov žijúcich v Štrasburgu.

 

Recepcia bola spojená s výstavou slovenskej maliarky N. Kolčákovej-Szakállovej venovaná Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Časť jej tvorby venovanej M. R. Štefánikovi je vystavená do konca roka 2019 v zámockom múzeu v Saverne.

 

V úvodnom príhovore GT T. Jagland vyzdvihol odkaz M. R. Štefánika, spomenul posolstvo Alexandra Dubčeka a pripomenul dôležitosť neustáleho posilňovania demokracie v súčasnej Európe. Mimoriadny úspech zaznamenala prehliadka Slovenska pomocou špeciálnych virtuálnych okuliarov.