RSS zoznamy

Back

Španielsko: možné masové protestné demonštrácie vo väčších mestách Katalánska

Španielsko: možné masové protestné demonštrácie vo väčších mestách Katalánska

10.10.2019 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Španielsko

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR upozorňuje, že v súvislosti s očakávaným vynesením rozsudku nad lídrami katalánskych separatistov je v najbližšom období pri cestách do Španielska potrebné rátať s možnými masovými protestnými demonštráciami vo väčších mestách Katalánska (Barcelona, Girona, Lleída, Tarragona), ktoré môžu vyústiť do násilných stretov s poriadkovými jednotkami, do blokád hlavných ciest a železničných tratí. Ministerstvo vnútra Španielska vyslalo do oblasti vojenské a policajné posily, ktorých hlavnou úlohou je zaručiť bezpečnosť a priechodnosť dopravnej infraštruktúry, vrátane hlavných komunikačných uzlov, prístavov, letísk a železničných staníc. V prípade radikalizácie situácie je španielska vláda pripravená aplikovať  zákon o národnej bezpečnosti. 

 

Slovenským občanom cestujúcim do tohto regiónu odporúčame vyhnúť sa masovým zhromaždeniam a protestným sprievodom a riadiť sa pokynmi miestnych policajných orgánov. 

 

Zároveň môžu využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia.