RSS zoznamy

Back

Zastúpenie SR na festivale zameranom na podporu čítania u detí na Taiwane

Zastúpenie SR na festivale zameranom na podporu čítania u detí na Taiwane

9.12.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taiwan

Verejné knižnice a školy v 22 mestách na celom Taiwane budú organizovať aktivity na podporu čítania, predovšetkým medzi deťmi až do konca roka 2019. 

 

Na hlavnom podujatí organizovanom v sobotu (7. decembra 2019) pod záštitou štátnej knižnice v Taipei prezentoval slovenskú detskú literatúru Slovenský ekonomický a kultúrny úrad v Taipei v priestoroch Daan Parku v centre mesta.  
Počas celého dňa si mohli deti a rodičia prísť do stánku pozrieť slovenské detské knihy, ktoré boli preložené a vydané na Taiwane, ale taktiež aj inú detskú literatúru zo slovenskej tvorby, ktorú zamestnankyňa Liang Chen preložila a prednášala deťom.

 

Deti boli slovenskými detskými príbehmi či už o medvedici Ingrid, o veľrybe Gréte, o hadovi Gridovi, ktorý chcel mať nohy, alebo o kocúrovi Tamtam nadšené a vždy ticho sedeli a počúvali. Za odmenu dostali sladkosti a pečiatku, ktorú si po splnení ďalších úloh mohli vymeniť za dobroty, ktoré pripravil organizátor.

 

Slovenský stánok prišiel navštíviť aj známy taiwanský ilustrátor LIU Bole, ale aj šéfredaktorka vydavateľstva Youth Publishing House Biqi Lin, vďaka ktorej bude kniha „Dievčatko z veže“ dostupná už čoskoro v kníhkupectvách na Taiwane. 

Knihy, ktoré boli dostupné pre deti v stánku SR. Knihy, ktoré boli dostupné pre deti v stánku SR. Knihy pre deti. Knihy pre deti. Deti mali o slovenské rozprávky záujem. Deti mali o slovenské rozprávky záujem.
S taiwanským ilustrátorom LIU Bole. S taiwanským ilustrátorom LIU Bole.