RSS zoznamy

Back

Oficiálna návšteva predsedu vlády SR P. Pellegriniho vo Vatikáne

Oficiálna návšteva predsedu vlády SR P. Pellegriniho vo Vatikáne

11.12.2019

Predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini s delegáciou za účasti štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky Františka Ružičku absolvoval v dňoch 8. - 9. decembra 2019 oficiálnu návštevu Vatikánu. V pondelok (9. decembra 2019) absolvoval osobnú audienciu u pápeža Františka a následne sa stretol so svojím partnerom, štátnym sekretárom Pietrom Parolinom.

 

V rámci svojho programu navštívil predseda vlády aj Slovenské pápežské kolégium svätého Cyrila a Metoda v Ríme, v Bazilike svätého Klimenta položil kvety pri hrobe svätého Cyrila, navštívil výstavu jasličiek 100 Presepi a zúčastnil sa na slávnostnej vernisáži výstav k 30. výročiu Nežnej revolúcie a rozvojových projektov Slovak Aid v rámci predsedníctva Slovenskej republiky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v reprezentačných priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme.

 

Návšteva predsedu vlády vo Vatikáne a jeho osobné stretnutie s pápežom Františkom potvrdili bezproblémovú úroveň bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou a obojstranný záujem na ich ďalšom posilňovaní.