RSS zoznamy

Back

S taiwanskými univerzitami o možnostiach spolupráce

S taiwanskými univerzitami o možnostiach spolupráce

21.9.2018 | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taiwan

Sinológ a tibetológ Martin Slobodník, ktorý patrí k prvej generácii sinológov z rokov 1988 – 1994, navštívil vo štvrtok (20. septembra 2018) Academia Sinica v Taipei, kde prednášal o náboženskej politike v Tibete. Prednášku tiež mal na Soochow University. Veľký záujem o prednášky nemali len študenti, ale aj vedci, ktorí sa tejto téme venujú.

 

Na Taiwane navštívil okrem Soochow University aj National Taiwan Normal University a National Taiwan University. Filozoficka fakulta Univerzity Komenského v Bratislave plánuje v dohľadnej dobe podpísať memorandá o spolupráci medzi školami na Taiwane, ktoré by mali za úlohu podporiť výmenné pobyty študentov a profesorov.

 

Profesor Martin Slobodník je slovenský sinológ, tibetológ, prekladateľ, historik a publicista, ktorý v  rámci štúdia absolvoval dvojročný pobyt na Pekinskej univerzite. Doktorandské štúdium absolvoval v Ústave orientalistiky SAV a počas neho dva roky študoval tibetológiu na univerzite v Bonne.  V roku 2005 ako štipendista Humboldtovej nadácie absolvoval študijný pobyt na Katedre jazykov a kultúr Centrálnej Ázie na univerzite v Bonne. Absolvoval viacero terénnych výskumov v severovýchodnom Tibete. Venuje sa dejinám čínsko-tibetských vzťahov, náboženskej politike v Číne a československo-čínskym vzťahom v 50. a 60. rokoch 20. storočia.