RSS zoznamy

Back

Štátny tajomník MZVaEZ SR L. Parízek navštívi Egypt a Jordánsko

Štátny tajomník MZVaEZ SR L. Parízek navštívi Egypt a Jordánsko

21.9.2018 | Očakávané udalosti

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a osobitný predstaviteľ ministra pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek uskutoční od 22. do 25. septembra 2018 pracovnú návštevu Egypta a Jordánska. Hlavným cieľom cesty bude povzbudiť vzájomné vzťahy s oboma krajinami najmä v oblasti obchodu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s agentúrou SARIO začlenilo do delegácie aj predstaviteľov viacerých úspešných slovenských podnikov ako aj moderných start-upov, ktorí prejavili záujem o početné trhy na Blízkom východe a v severnej Afrike. 

 

L. Parízek absolvuje v oboch krajinách sériu rokovaní s partnermi na ministerstvách zahraničných vecí a priemyslu a obchodu s cieľom zintenzívniť bilaterálnu spoluprácu vo viacerých oblastiach a venovať sa budú aj aktuálnej multilaterálnej agende. Podstatnou témou diskusií bude priebeh tohtoročného slovenského predsedníctva v Stredomorskej kontaktnej skupine Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, kde sú obe krajiny našimi kľúčovými partnermi. Počas pracovnej cesty sa uskutočnia aj podnikateľské fóra pripravené v spolupráci s miestnymi obchodnými komorami.

 

Slovensko opätovne podporí detskú onkologickú nemocnicu v Káhire, kde L. Parízek odovzdá nemocnici symbolický šek finančnej pomoci v rámci slovenskej oficiálnej rozvojovej a humanitárnej pomoci.