RSS zoznamy

Back

Tridsať rokov služieb slovenskej diplomacie na Cypre

Tridsať rokov služieb slovenskej diplomacie na Cypre

14.6.2019 | Aktivity veľvyslancov | Turecko


Na podujatiach, ktoré sa konali od 9. do 11. júna 2019 pri príležitosti 30. výročia organizovania bikomunitného dialógu medzi politickými lídrami z grécko-cyperskej a turecko-cyperskej komunity Veľvyslanectvom SR v Cyperskej republike, sa mali možnosť zúčastniť aj bývalí veľvyslanci, ktorí v ostatných rokoch tieto stretnutia cyperských lídrov zvolávali, moderovali a takýmto spôsobom prispievali k hľadaniu spravodlivého riešenia situácie na rozdelenom ostrove. Bývalí veľvyslanci, vrátane veľvyslankyne Anny Tureničovej (aktuálne pôsobí ako veľvyslankyňa SR v Turecku), vystúpili s príhovormi na medzinárodnej konferencii v nárazníkovej zóne v Nikózii a zúčastnili sa  tiež na otvorení výstavy mapujúcej 30 rokov práce slovenských diplomatov. Jedinečným obohatením programu bolo vystúpenie bikomunitného speváckeho zboru za mier na Cypre.    

Hlavný vyjednávač Ozdil Nami. Hlavný vyjednávač Ozdil Nami. Mehmet Ali Talat. Mehmet Ali Talat. Erato Kozakou Marcoulis a Nikos Rolandis. Erato Kozakou Marcoulis a Nikos Rolandis.
Bývalí veľvyslanci na svojom bývalom pracovisku. Bývalí veľvyslanci na svojom bývalom pracovisku. Vystúpenie na Medzinárodnej konferencii. Vystúpenie na Medzinárodnej konferencii. Bikomunitný spevácky zbor za mier na Cypre. Bikomunitný spevácky zbor za mier na Cypre.