RSS zoznamy

Back

Statement of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic on the Results of the Second Round of Presidential Elections in Ukraine

Vyhlásenie MZVEZ SR k výsledkom druhého kola prezidentských volieb na Ukrajine

22.4.2019 | Vyhlásenia a stanoviská ministerstva | Ukrajina

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) víta konanie a priebeh druhého kola prezidentských volieb na Ukrajine ako vyjadrenie legitímnej vôle občanov tejto krajiny. Zároveň plne podporuje predbežné hodnotenia obsiahnuté v dokumente Medzinárodnej volebnej pozorovateľskej misie z 22. apríla tohto roku.

 


SR má záujem o stabilnú, demokratickú a prosperujúcu Ukrajinu, ako aj o prehĺbenie spolupráce a všestranný rozvoj dvojstranných vzťahov so svojim bezprostredným susedom. Aj v tomto kontexte sa teší na spoluprácu s novým ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý vo voľbách získal silný mandát od voličov. SR je naďalej pripravená podporovať integračné ašpirácie Ukrajiny a pomáhať jej v reformných procesoch v súčasnom neľahkom období, pričom dlhodobo a dôsledne podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc.