RSS zoznamy

Back

Výstava fotografií Svet okolo nás a rozprávanie o histórii Sovietskeho zväzu a ČSSR

Výstava fotografií Svet okolo nás a rozprávanie o histórii Sovietskeho zväzu a ČSSR

23.8.2019 | Rusko

 

V Slovenskom inštitúte v Moskve sa konala 22. augusta 2019 výstava fotografií Svet okolo nás a rozprávanie o histórií Sovietskeho zväzu a ČSSR. Riaditeľka Slovenského inštitútu v Moskve Soňa Hanzlovičová predstavila autorov výstavy známeho  fotografa Levona Osepianova a historika Aleksandra Čeremina.

 

L. Osepianov je známy fotograf, ktorý v roku 1974 ukončil technickú univerzitu. Je ocenený vyznamenaniami Českej republiky a Slovenskej republiky. Dostal ocenenie od Ministerstva kultúry Ruskej federácie za prínos v rozvoji kultúry. Fotografie L. Osepianova boli publikované v rôznych novinách a časopisoch po celom svete, jeho diela sa vystavovali vo viac ako 80 krajinách.

 

Autor zachytáva na 36 fotografiách, rôzne miesta ako napríklad, Čínu, Taliansko, Francúzsko, Poľsko, Španielsko, Slovensko, Arménsko a Rusko.

 

A. Čeremin je nezávislý expert na históriu Ruska a jeho susediacich štátov. Ukončil historicko – archívny inštitút v Moskve a je profesorom histórie. Venuje sa geopolitike, vojenskej histórií a histórií o vojenských vyznamenaniach. 

 

Obidvaja umelci vo svojich príhovoroch predstavili svoje diela. Osobitný záujem návštevníkov výstavy bol o fotografie, na ktorých je zobrazený bývalý riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve Juraj Kalnický, ktorý je zároveň L. Osepianovov dlhoročný priateľ.