RSS zoznamy

Back

Stretnutie predstaviteľa agentúry SARIO s Benátskou regionálnou agentúrou pre rozvoj a inovácie

Stretnutie predstaviteľa agentúry SARIO s Benátskou regionálnou agentúrou pre rozvoj a inovácie

14.8.2018 | Obchodné a podnikateľské misie | Taliansko

     Dňa 09.08.2018 sa z podnetu ZÚ Rím uskutočnilo pracovné stretnutie Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO)  zastúpenej  riaditeľom odboru zahraničného obchodu Tiborom Bučekom a Benátskej  regionálnej agentúry pre rozvoj a inovácie so sídlom v Padove, ktorú zastupoval štatutár Enzo Targhetta.
     Účelom rokovania bola príprava pre podpis Memoranda o spolupráci medzi oboma agentúrami, ktorá nadväzuje na záujem slovenskej podnikateľskej obce o taliansky trh. Zintenzívnili by sa tak možnosti spolupráce a sprostredkovateľských aktivít pre podnikateľov oboch krajín.  
     Zástupcovia oboch agentúr boli prijatí generálnym tajomníkom magistrátu Padovy Dr. Giovannim Zampierim. Súčasťou programu bola aj návšteva výrobného závodu spoločnosti SAV so sídlom v Trebaseleghe špecializujúcej sa  na hliníkové zliatinové výrobky pre luxusné automobily Ferrari, kde oboch zástupcov agentúr prijal majiteľ spoločnosti Valerio Rossetto.
Predstavitelia agentúr sa stretli aj s parlamentným poslancom súčasnej koaličnej vládnej strany Lega Dr. Albertom Stefanim, ktorý vysoko ocenil spoluprácu a vyjadril podporu pre ďalší rozvoj SK-IT vzťahov. Pracovnú cesta bola ukončená návštevou areálu Ortoromi Borgorcco so sídlom v Borgorcco, kde zástupcov agentúr prijal majiteľ spoločnosti Rino Bovo. 
     Výsledkom pracovnej cesty bola dohoda o neodkladnom definitívnom uzavretí  Memoranda o spolupráci a jeho podpise ešte v priebehu tohto roka.