RSS zoznamy

Back

Liptov a Trnava na Holiday Fair Brussels

Liptov a Trnava na Holiday Fair Brussels

8.2.2019 | Aktivity veľvyslancov | Ekonomické správy | Belgicko

Veľvyslanec Slovenskej republiky Peter Kormúth sa 7. februára 2019 zúčastnil na slávnostnom otvorení Bruselského veľtrhu cestovného ruchu - Holiday Fair Brussels. Po berlínskom veľtrhu ide o druhú najväčšiu prehliadku cestovného ruchu v Európe.

 

Podujatie sa koná na známom bruselskom výstavisku Expo v termíne 7. – 10. februára 2019. Slovensko na podujatí zastupujú regióny Liptov a Trnava. Predstavitelia lipovského regiónu, ktorí sa zúčastnili aj na predchádzajúcich ročníkoch veľtrhu, posilnili svoje zastúpenie. Okrem Gerdiho Vanfleterena, majiteľa vo Flámsku a Holandsku dobre známeho turistického rezortu Sojka, sa tento rok zúčastňujú aj zástupkyne regionálneho klastru Liptov. Na veľtrhu prezentujú iniciatívu Enjoy Tatras. Trnavský samosprávny kraj bude mať na akcii premiéru.

 

Veľvyslanec Peter Kormúth v rámci úvodnej prehliadky navštívil oba stánky, zástupcom Liptova aj Trnavy poprial veľa úspechov a dobrú odozvu na ich prezentáciu. Vystavovateľov z Trnavy prišiel pozdraviť aj podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi, ktorý pricestoval do Bruselu na zasadnutie Výboru regiónov.