RSS zoznamy

Back

Slovensko sa predstavilo na veľtrhu CIFTIS 2019

Slovensko sa predstavilo na veľtrhu CIFTIS 2019

29.5.2019 | Ekonomické správy

V Pekingu sa konal 28. mája až 1. júna 2019 medzinárodný veľtrh CIFTIS zameraný na obchod so službami. Veľtrhu sa každoročne zúčastňuje široké spektrum politikov, podnikateľov, finančníkov, investorov či predstaviteľov medzinárodných organizácií. Na CIFTIS malo svoj stánok aj Slovensko v rámci stánku krajín strednej a východnej Európy, kde predstavitelia Zastupiteľského úradu Slovenskej republiky v Pekingu prezentovali príležitosti pre cestovný ruch v krajine.

 

Návštevníci veľtrhu mali možnosť nadviazať kontakt so zástupcami  ZÚ SR v Pekingu a prejaviť záujem o potencionálne obchodné aktivity na Slovensku. Takisto sa oboznámili s rôznorodými obchodnými možnosťami a lákavými trendmi, ktoré im ponúka slovenský trh. Návštevníci sa obzvlášť zaujímali návštevu Slovenska a jeho hlavné turistické atrakcie a pamätihodnosti.

 

CIFTIS je medzinárodný obchodný veľtrh napojený na Ministerstvo obchodu Čínskej ľudovej republiky a vedenie mesta Peking. Tento rok sa ho zúčastnili desiatky krajín, ktoré sa pri svojich stánkoch snažili zaujať významných návštevníkov nielen v Číny ale aj iných svetových regiónov.