RSS zoznamy

Back

Informácia pre cestujúcu verejnosť - Thajsko

Informácia pre cestujúcu verejnosť - Thajsko

15.2.2019 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Thajsko

 

Od novembra 2017 platí v Thajsku zákaz fajčenia na plážach v niektorých turistických oblastiach vrátane Koh Samui, Pattaya a v provinciách Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri a Songkhla. Ide o najznámejšie pláže, ktoré zahŕňajú Mae Phim v Rayong; Laem Sing v Chanthaburi; Bang Saen, Pattaya a Tham Pang na Koh Si Chang v Chon Buri; Cha-am v Phetchaburi; Hua Hin a Khao Takiap v Prachuap Khiri Khan; Patong v Phukete; Bo Phut na Koh Samui v Surat Thani; Sai Ri v Chumphone; Chalatas v Songkhle; Tha Wa Sukri v Pattani; Koh Khai Nok, Koh Khai Nai na Koh Yao v Phangnga,  Phra Ae a Khlong Dao na Koh Lanta v Krabi. Tým, ktorí porušia uvedený zákaz hrozí pokuta do výšky 100 000,- THB (približne 2 830 EURO) alebo trest odňatia slobody na obdobie jedného roka. 

 

Od februára 2019 je v Thajsku  zavedený zákaz fajčenia aj na verejných miestach, vrátane areálov úradných budov, nemocníc, školských zariadení, obchodov, nákupných centier, hotelov, kúpalísk, kín, barov, kondomínií  a  pod. Za nefajčiarsku zónu sa považujú aj priestory  vo vzdialenosti  5 metrov od vstupných a výstupných priestorov budov. Zákaz fajčenia sa uplatňuje aj na  medzinárodných letiskách – Suvarnabhumi, Don Mueang, Phuket, Chiang Mai, Hat Yai a Mae Fah Luang, kde fajčiarom vo vnútri letísk už  nie sú k dispozícií vyhradené fajčiarske priestory. 

 

Za porušenie uvedeného zákazu  a fajčenie mimo miest na to  vyhradených  hrozí pokuta vo výške 5 000,- THB (približne 142 €).

 

Veľvyslanectvo SR v Bangkoku upozorňuje občanov, že v  zmysle príslušnej thajskej legislatívy je zakázaný dovoz, vývoz, preprava, skladovanie  a  používanie elektronických cigariet a ich analógov a náplní. Zakázané je aj používanie vodnej fajky. Tresty sú pomerne vysoké, narušiteľom hrozí vysoká peňažná pokuta a niekoľkoročný trest odňatia slobody.  

 

Veľvyslanectvo SR v Bangkoku odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do Thajska využiť službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.