RSS zoznamy

Back

Cestovné odporúčanie - Bahamy

Cestovné odporúčanie - Bahamy

4.9.2019 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Bahamy
Stupeň odporúčania: 2. stupeň - zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje občanov, že dňa 1. septembra 2019 zasiahol hurikán Dorian stupňa 5 z päťdielnej Saffir-Simpsonovej škály Bahamské spoločenstvo. Najhorší dopad mal na ostrovy Grand Bahama a Abaco, kde boli nariadené evakuácie. Oba ostrovy utrpeli katastrofálne materiálne škody a doteraz sú zaplavené. Zasiahnuté boli aj nasledovné severozápadné ostrovy: Eleuthera, North Andros, Bimini, Berry Islands a New Providence. Hurikán Dorian je najsilnejším hurikánom, ktorý doposiaľ zasiahol Bahamy. Oko hurikánu zotrvalo na ostrove Grand Bahama až do 3.9.2019, kedy sa hurikán začal presúvať smerom na východné pobrežie Floridy s predpovedanou silou zníženou na stupeň 2.

 

Vzhľadom na vyhlásený výnimočný stav, pretrvávajúce nebezpečenstvo a následky hurikánu ZÚ Havana odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do horeuvedených oblastí Bahamského spoločenstva.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky taktiež odporúča občanom využiť službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

 

V prípade, ak sa štátni občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, odporúčame kontaktovať pohotovostnú linku veľvyslanectva Slovenskej republiky v Havane na čísle + 53 5263 0584 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.


Reed Messe – Bauen & Energie

Reed Messe – Bauen & Energie 12.2.2020 | Výstavy a...