RSS zoznamy

Back

Čínska ľudová republika – protiepidemiologické opatrenia pre Hongkong

Čínska ľudová republika – protiepidemiologické opatrenia pre Hongkong

24.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Hongkong (Čína)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje občanov Slovenskej republiky a cestujúcu verejnosť, že v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 prijal Hongkong nové protiepidemiologické opatrenia. Osobám, ktoré nemajú v Hongkongu registrovaný pobyt a prichádzajú letecky, nebude umožnený vstup do oblasti. Osobám, ktoré nemajú v Hongkongu registrovaný pobyt a prichádzajú z pevninskej časti Čínskej ľudovej republiky, Macaa alebo Taiwanu, nebude umožnený vstup do oblasti v prípade, že boli počas ostatných 14 dní v zahraničí. Osoby prichádzajúce z Macaa a Taiwanu bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú v Hongkongu registrovaný pobyt sa budú musieť podrobiť povinnej 14 dňovej karanténe podobne, ako je tomu v prípade osôb prichádzajúcich z pevninskej časti Čínskej ľudovej republiky. Z imigračných obmedzení a karanténnych opatrení môžu byť v odôvodnených prípadoch vyňaté deti a manželia alebo manželky osôb, ktoré majú v Hongkongu registrovaný pobyt. Služby súvisiace s prestupom na Hong Kong International Airport sa pozastavujú až do odvolania.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky nabáda občanov Slovenskej republiky, aby využili dobrovoľnú elektronickú registráciu prostredníctvom webovej stránky Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (podrobnejšie informácie) alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pekingu: +8613911792084; Generálny konzulát Slovenskej republiky v Šanghaji: +86 13641903630; Honorárny konzulát Slovenskej republiky v Hongkongu: +85224844568; Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421259785978.