Slováci naprieč storočím

Back

Talianske koncerty Mucha Quartet a gitaristu Davide Giovanni Tomasiho pri príležitosti 25. rokov vzniku SR

Talianske koncerty Mucha Quartet a gitaristu Davide Giovanni Tomasiho pri príležitosti 25. rokov vzniku SR

27.2.2018 | Kultúrna prezentácia | Slováci naprieč storočím

Dvadsaťpäť rokov vzniku Slovenskej republiky a nadviazania bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Talianskom si Slovenský inštitút v Ríme, v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Taliansku, Honorárnym konzulátom Slovenskej republiky v Miláne a Hudobným centrom v Bratislave,  pripomenul koncertom slovenského telesa Mucha Quartet, ktorý sa predstavil spolu s talianskym gitaristom  Davide Giovanni Tomasim na nedeľnom matiné dňa 25.2.2018 v prestížnom auditóriu Giovanni Arvediho v Múzeu huslí v Cremone.

 

Výnimočný architektonický priestor s dokonalou akustikou umožnil cremonskému publiku za účasti miestnych autorít a zástupcov mestskej správy a hudobnej a kultúrnej inštitúcie výnimočný umelecký zážitok. Slovenské hudobné teleso vo vysoko profesionálnej symbióze s talianskym sólistom sa predstavili náročným repertoárom z tvorby L. Boccheriniho, J.S. Bacha, I. Zeljenku a M. Castelnuovo-Tedesco, ktorý si zaslúžil vysoké ocenenie a uznanie publika a hudobných expertov. Koncert otvoril veľvyslanec Ján Šoth, ktorý vyzdvihol 25 rokov výborných vzťahov medzi oboma krajinami. Koncertu Mucha Quartet s D.G. Tomasiho v Cremone predchádzalo ich koncertné vystúpenie v Ríme, kde na pôde Kostola sv. Marcela na Korze v piatok 23.2.2018 sa s rovnakým repertoárom predstavili rímskemu publiku a zahraničným turistom.

Mucha Quartet a IT gitarista Davide Giovanni Tomasi. Mucha Quartet a IT gitarista Davide Giovanni Tomasi. Veľvyslanec SR v IT Ján Šoth počas otvorenia koncertu. Veľvyslanec SR v IT Ján Šoth počas otvorenia koncertu.