Všetky správy

Back

Parízek received Vietnam’s Deputy Minister for Industry and Trade

L. Parízek prijal námestníka vietnamského ministerstva priemyslu a obchodu

19.6.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Vietnam

Štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek dnes rokoval s námestníkom ministra priemyslu a obchodu Vietnamu Hoang Quoc Vuong, ktorý  predsedá vietnamskej delegácii na 2. zasadnutí Medzivládnej vietnamsko-slovenskej spoločnej komisie pre hospodársku spoluprácu, ktorá sa koná 20. a 21. júna 2017 v Bratislave.
 
Predstavitelia potvrdili dobrú úroveň politickej spolupráce a tradične priateľských vzťahov, ktorá bude využitá na podporu konkrétnych investičných projektov a ekonomických záujmov, osobitne po podpise dohody o voľnom obchode EVFTA medzi EÚ a Vietnamom. Štátny tajomník podporil Vietnam v uskutočňovaní ďalších hospodárskych reforiem.
 
,,Slovensko a Vietnam musia využiť momentum vynikajúcich vzťahov medzi oboma krajinami, ktoré sú najlepšie v histórii a prehĺbiť spoluprácu v oblasti vzájomného obchodu“ poznamenal L. Parízek na margo ekonomických vzťahov.
 
Partneri sa zhodli na riešení vízovej otázky pre slovenských občanov za účelom zintenzívnenia vzájomných vzťahov. Obe strany majú záujem na rozširovaní spolupráce vo všetkých oblastiach ako je vzdelávania, kultúra, spravodlivosť, obrana, informatika, veda a turistika.