Všetky správy

Back

L. Parízek s veľvyslancami Nepálu a Bangladéša.

L. Parízek s veľvyslancami Nepálu a Bangladéša.

7.11.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Bangladéš | Nepál

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek prijal 7. novembra 2017 dezignovaného veľvyslanca Nepálskej federatívnej republiky v Slovenskej republike Ramesha Prasada Khanala a dezignovaného veľvyslanca Bangladéša v Slovenskej republike Imtiaza Ahmeda pri príležitosti odovzdania kópií poverovacích listín.


 „Slovensko musí s krajinami ako Nepál a Bangladéš vynaložiť viac úsilia pre využitie svojho potenciálu v oblasti obchodu, kultúry a vzdelávania.“ L. Parízek ocenil priateľský charakter vzájomných vzťahov a potvrdil záujem o ich rozvoj s dôrazom na intenzifikáciu obchodno-ekonomickej spolupráce. Zvlášť venoval pozornosť dvom oblastiam – pomoc Bangladéšu v riešení situácie s utečencami a humanitárnu pomoc, ktorú Slovensko poskytlo Nepálu počas zemetrasenia v roku 2015.


L. Parízek upriamil pozornosť najmä na nedostatočne využitý potenciál ekonomickej spolupráce, kde pozitívnu úlohu môžu zohrať aktívnejšie bezprostredné kontakty podnikateľov aj ich združení. Partneri ocenili konkrétnu spoluprácu v medzinárodných organizáciách a vyjadrili záujem v tomto trende pokračovať.