Všetky správy

Back

Korčok with French Ambassador Christophe Léonzi and German chargé d´Affaires Lorenz Barth on V4-Weimer Triangle cooperation

I. Korčok s francúzskym veľvyslancom Christophom Leonzim a nemeckým chargé d´affaires Lorenzom Barthom o vzájomnej spolupráci Weimarskej skupiny s V4

12.7.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník  Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa dnes (12. júla) stretol na pôde MZVaEZ SR s francúzsky veľvyslancom Christophom Leonzim a nemeckým chargé d´affaires Lorenzom Barthom, od ktorých prijal pozvanie na prvý seminár Weimarskej skupiny a V4, ktorý sa uskutoční na jeseň v Bratislave. Obsahom seminára bude príspevok do diskusie o budúcnosti EÚ. Hlavnými rečníkmi by mali byť okrem politických predstaviteľov aj akademici a odborníci jednotlivých administratív zúčastnených štátov. 
 
Štátny tajomník I. Korčok vyzdvihol výborné vzťahy SR s Nemeckom i  Francúzskom. SR je pripravená ďalej s týmito krajinami spolupracovať, prehlbovať vzájomný dialóg a venovať sa  konkrétnym odborným témam, ktoré nás spájajú, ale i tým, kde potrebujeme hľadať vzájomné porozumenie. Príkladom môže byť smernica o vysielaní pracovníkov, pri ktorej SR vyjadruje podporu hlavným princípom legislatívy, ale očakáva aj zo strany krajín ako sú Francúzsko a Nemecko posun, aby oba tábory smerovali k dosiahnutiu kompromisu. Slovenská republika sa chce spolu s Nemeckom a Francúzskom venovať výrazným témam, ktoré presahujú bilaterálne vzťahy, ale sú aktuálne a veľmi intenzívne diskutované na európskej  úrovni.  
 
„V rámci V4 chceme presadzovať otvorenú politiku, ktorá bude presahovať náš región. Viaceré uplynulé stretnutia V4 na najvyššej úrovni to potvrdzujú. Či už to bolo stretnutie s francúzskym prezidentom E. Macronom alebo predstaviteľmi krajín Beneluxu. Vítame záujem o tento prístup V4 zo strany Francúzska a Nemecka,“ uviedol štátny tajomník I. Korčok.