Všetky správy

Back

State Secretary Parízek receives Ambassador Meucci of the Republic of Italy

Štátny tajomník L. Parízek prijal veľvyslanca Talianskej republiky G. Meucciho

8.11.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal dnes (8. novembra 2017) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Talianskej republiky Gabrieleho Meucciho. Stretnutiu okrem aktuálnych zahranično-politických tém a zhodnoteniu ostatných volieb v jednotlivých krajinách EÚ, dominovala otázka spolupráce v rámci Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

 

Štátny tajomník L. Parízek ocenil intenzívnu spoluprácu s Talianskom, po ktorom Slovenská republika v roku 2018 prevezme predsedníctvo v Stredomorskej kontaktnej skupine a v roku 2019 predsedníctvo v OBSE. „Slovenská republika sa už dnes zodpovedne pripravuje na prevzatie predsedníctva a jej cieľom je úspešne nadviazať na hlavné témy talianskeho predsedníctva,“ uviedol L. Parízek.

 

Partneri pozitívne zhodnotili slovensko-talianske bilaterálne vzťahy, ktoré sa intenzívne rozvíjajú na všetkých úrovniach a v rôznych oblastiach. Výsledkom dobrej ekonomickej spolupráce je fakt, na Slovensku dnes pôsobí viac ako 500 talianskych firiem.

Štátny tajomník L. Parízek prijal veľvyslanca Talianskej republiky G. Meucciho. Štátny tajomník L. Parízek prijal veľvyslanca Talianskej republiky G. Meucciho.