Všetky správy

Back

State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Lukáš Parízek Discusses with Ambassador of Kazakhstan Bilateral Activities for 2019

Štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek s veľvyslancom Kazachstanu o bilaterálnych aktivitách v roku 2019

16.1.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kazachstan

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal dnes (16. januára 2019) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Republiky Kazachstan v SR so sídlom v Prahe Seržana Abdykarimova.

 

Spoločne s veľvyslancom ocenili kvalitu bilaterálnych vzťahov a vyjadrili nádej, že oficiálna návšteva predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Astane (15.-16. novembra 2018) bude impulzom pre prehĺbenie spolupráce v ekonomicko-obchodnej oblasti. „Verím, že po nedávnom úspešnom podnikateľskom fóre v Astane a viacerých spoločných aktivitách v minulom roku, sa nám spoločne podarí stabilne zvyšovať objem vzájomnej obchodnej výmeny a ako slovenskí podnikatelia, tak aj podnikatelia z Kazachstanu využijú možnosti, ktoré ponúkajú naše ekonomiky“ konštatoval L. Parízek.  

 

Obe strany potvrdili pripravenosť realizovať výmenu skúseností z oblasti rozvoja a podpory silných odvetví ekonomiky.

 

L. Parízek tiež informoval o pripravovanej návšteve ministra M. Lajčáka v pozícii úradujúceho predsedu OBSE v krajinách Strednej Ázie v priebehu tohto roku.