Všetky správy

Back

Štátny tajomník s veľvyslankyňou Lesotha aj o aktivitách slovenských neziskových organizácií v africkej krajine

Štátny tajomník s veľvyslankyňou Lesotha aj o aktivitách slovenských neziskových organizácií v africkej krajine

7.11.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Lesotho

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek prijal dnes (7. novembra 2017) dezignovanú veľvyslankyňu Kráľovstva Lesotho v Slovenskej republike so sídlom v Ríme Lineo Irene Molise-Mabusela.

Oceňujeme mierový priebeh nedávnych parlamentných volieb v Lesothe. Veríme, že pôsobenie súčasnej vlády v krajine prispeje k posilneniu stability a prosperity v krajine,“ uviedol v úvode prijatia L. Parízek. Štátny tajomník MZVaEZ SR zdôraznil záujem SR posilniť spoluprácu s Lesothom v ekonomickej oblasti, najmä v oblastiach energetiky, vodného hospodárstva a turizmu.


Dezignovaná veľvyslankyňa Kráľovstva Lesotho v SR L. I. Molise-Mabusela informovala o perspektívach rozvoja krajiny a stotožnila sa s námetmi štátneho tajomníka MZVaEZ SR ohľadom rozvoja spolupráce. Veľvyslankyňa informovala o záujme znovuotvorenia úradu Honorárneho konzula Lesotha v SR. Vyzdvihla vysoko cenené aktivity sirotinca Sv. Cecílie v meste Ha Buasono, ktorý realizuje Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety z Bratislavy v spolupráci s miestnym partnerom. 

Štátny tajomník L. Parízek  poprial dezignovanej veľvyslankyni Kráľovstva Lesotho v Slovenskej republike so sídlom v Ríme Lineo Irene Molise-Mabusela veľa úspechov počas jej pôsobenia na Slovensku.