Aktualizácia - režim cielených kontrol na hraničných priechodoch so Slovinskom a Maďarskom

4.4.2018 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Chorvátsko | Maďarsko | Slovinsko

 

Veľvyslanectvo SR v Záhrebe informuje občanov SR cestujúcich do Chorvátska, že na hraničných priechodoch so Slovinskom a Maďarskom sa naďalej aplikuje režim cielených kontrol, ktorého cieľom je optimalizácia situácie na hraničných priechodoch. V súvislosti so sviatkami upozorňujeme na možný zvýšený pohyb osôb cez hraničné priechody, čím sa čakacie doby môžu predĺžiť. Veľvyslanectvo SR v Záhrebe odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou do Chorvátska preverili aktuálne informácie o priechodnosti ciest a prípadných výnimočných situáciách na území Chorvátska na nasledovných stránkach: www.hac.hr, resp. www.hak.hr, duzs.hr/novosti/, prípadne na tel. č.: 00385 72 777 777.

 

Na základe upozornenia Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí Chorvátskej republiky informujeme občanov SR cestujúcich do Chorvátska, že priechod Zlogonje medzi Slovinskom a Chorvátskom slúži len pre účely malého prihraničného styku pre obyvateľov žijúcich v blízkosti hraníc. Veľvyslanectvo SR v Záhrebe odporúča, aby tento priechod slovenskí turisti cestujúci do Chorvátska nevyužívali.

 

Odporúčame slovenským turistom, aby si pred cestou dôkladne skontrolovali platnosť cestovných dokladov (cestovného pasu a občianskeho preukazu) a uistili sa, že dokumenty budú platné aj v dobe plánovaného návratu. Zároveň pred vycestovaním odporúčame vyhotoviť si fotokópiu údajovej strany cestovného dokladu.

 

Odporúčame slovenským občanom, aby pred cestou do Chorvátska využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia.