Cestovné odporúčanie - Spojené kráľovstvo

27.5.2017 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Spojené kráľovstvo
Stupeň odporúčania: 1. Upozornenie/Varovanie

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje občanov, že v súvislosti s postupom vyšetrovania teroristického útoku v Manchestri 22. mája 2017 bol v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska 27. mája znížený stupeň teroristickej hrozby z najvyššieho piateho na štvrtý.

 

Uvedené rozhodnutie bolo prijaté po rozsiahlej akcii bezpečnostných zložiek, po ktorej bolo riziko teroristického útoku vyhodnotené ako síce naďalej vysoko pravdepodobné, ale bezprostredne nehroziace. Naďalej sa predpokladá zvýšená prítomnosť ozbrojených jednotiek na verejných priestranstvách a zvýšená ochrana miest s väčšou koncentráciou osôb. Stále je možné predpokladať aj zvýšenú kontrolu osôb a možnosť prehliadky osobných batožín. MZVaEZ SR odporúča striktne dodržiavať bezpečnostné opatrenia, riadiť sa pokynmi bezpečnostných zložiek a zachovávať maximálnu ostražitosť.

 

Rezort diplomacie tiež odporúča slovenským občanom využiť dobrovoľnú registráciu pred cestou do zahraničia na webstránke MZVaEZ SR.