Indonézia: končí moslimský pôstny mesiac Ramadán

8.6.2018 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Indonézia

Veľvyslanectvo SR v Jakarte upozorňuje občanov SR cestujúcich do Indonézie, že vzhľadom na masové presuny obyvateľstva súvisiace s ukončením moslimského pôstneho mesiaca Ramadán (sviatok Idul Fitri/Eid al-Fitr, 15. júna 2018) možno v najbližších týždňoch očakávať výrazné preťaženie dopravných trás a logistické problémy pri presunoch v rámci Indonézie, predovšetkým na ostrove Jáva.

 

Predpokladá sa tiež zvýšená návštevnosť národných historických pamätihodností. Vzhľadom na vysokú koncentráciu osôb a možné bezpečnostné riziká odporúčame dodržiavať zásady osobnej bezpečnosti, zvýšenú opatrnosť a ostražitosť. Odporúčanie sa týka aj ďalších nadchádzajúcich masových aktivít: provinčných a miestnych volieb (27. júna 2018) a Ázijských hier, ktoré sa uskutočnia v Jakarte a Palembangu od 18. augusta do 2. septembra 2018. 

 

V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať núdzovú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Jakarte + 62 816783043. Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Indonézie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.