Keňa - zákaz nočného vychádzania

26.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Keňa

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov, nachádzajúcich sa v Keni, že s účinnosťou od piatka 27. marca 2020 bude na území celej krajiny zavedený zákaz nočného vychádzania v čase od 19,00 do 05,00h.

 

Výnimka platí pre zdravotnícky personál, silové zložky štátu, základné dodávacie služby a pod..

 

Kompletný výnos prezidenta U. Kenyattu k celkovej situácii ohľadom šírenia ochorenia COVID-19 v krajine a k zavádzaniu opatrení súvisiacich so zmiernením očakávaného ekonomického poklesu

 

Naďalej ostávajú v platnosti ostatné reštrikčné opatrenia k zabráneniu šírenia ochorenia COVID-19 – zrušené všetky medzinárodné komerčné lety od stredy 25. marca 2020, uzatvorené všetky bary a reštaurácie (okrem donášok), náhodné merania teploty na obyvateľstve, obmedzenia pri verejnej doprave, dodržiavanie sociálneho rozostupu 1,5m.

 

Odpovede na často kladené otázky k problematike spojenej s ochorením COVID19, s repatriáciami občanov SR a s obmedzeniami na hraniciach v jednotlivých štátoch

 

Aj napriek zrušeniu všetkých medzinárodných letov z/do Kene stále prebiehajú komerčné repatriačné lety s nutnosťou individuálnej rezervácie.

 

Odporúčame informovať sa na webových stránkach nasledujúcich aerolínií: British Airways, Qatar Airways, Kenya Airways, KLM a Ethiopian Airlines. V prípade otázok nás prosím kontaktujte prostredníctvom emailu na emb.nairobi@mzv.sk.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978.

 

Zároveň Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi žiada občanov Slovenskej republiky nachádzajúcich sa v Keni na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky, ak tak doteraz neurobili.