Mincovňa Kremnica si buduje povesť v Južnej Amerike, získala konkrakty v Uruguaji a Argentíne

19.8.2011 | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Argentína | Uruguaj

Mincovňa Kremnica na základe pochvaly zo strany Argentíny získala objednávku na dodávku mincí pre Uruguajskú centrálnu banku. Napriek vyššej cene oproti ponuke konkurencie z Juhafrickej republiky na prvom mieste medzinárodnej súťaže a pred ponukou holandskej mincovne na treťom mieste získala Kremnica objednávku na 10 miliónov obehových mincí v hodnote 50 pesos s motívmi k 200. výročiu nezávislosti Uruguaja. Takisto vyrobí sedemtisíc strieborných a bronzových pamätných mincí s historickými motívmi v hodnote tisíc pesos, čo je približne 40 eur.

Výrobky Mincovne Kremnica pred ekonomicky výhodnejšou juhoafrickou konkurenciou uprednostnili vyššiu kvalitu a dobrú povesť na juhoamerických trhoch. Zákazka v predstihu dodajú v prvej polovici septembra letecky a následne kontajnermi po mori.

Na argentínsky trh prerazila Mincovňa Kremnica v roku 2010 a získala významnú objednávku mincí pre Argentínsku centrálnu banku. Mincovňa Kremnica vyhrala v tomto roku aj ďalšiu verejnú súťaž na strieborné pamätné medaily pre Argentínsku centrálnu banku a očakáva sa podpis realizačného kontraktu.