Možnosti participácie na projekte skvalitnenia a rozšírenia filipínskych vodných zdrojov

29.12.2014 | Ekonomické správy | Filipíny

Zastúpenie Európskej únie na Filipínach informuje o možnostiach participácie firiem z krajín Európskej únie na projekte skvalitnenia a rozšírenia filipínskych vodných zdrojov.

Filipínska vládna inštitúcia Administrácia miestnych vodných zdrojov (Local Water Utilities Administration) schválila šesť nových projektov v rámci tretieho nemeckého asistenčného programu zameraného na budovanie vodných zdrojov, s odhadovanými nákladmi cca 14 miliónov eur, ktoré budú primárne financované z výnosov a z 10,2 miliónovej pôžičky poskytnutej Kreditanstalt für Wiederaufbau (Úverová banka na rekonštrukciu a rozvoj). Dokončením projektu by sa zlepšilo a skvalitnilo zásobovanie pitnou viac ako 100.000 filipínskych domácností.

V prípade záujmu slovenských firiem je možné kontaktovať pána Valeria Mazzoneho z EU-Philippines Business Network (valerio.mazzone@epbn.ph), resp. pána Philipa Hermann z Belgickej obchodnej komory so sídlom na Filipínach (ph.hermann@gmail.com). Zároveň odporúčame kontaktovať náš zastupiteľský úrad v Jakarte (michal.slivovic@mzv.sk) a Honorárny konzulát SR na Filipínach (s lovak.rep@gmail.com), do ktorých kompetencie spadá táto agenda.