P. Burian otvoril slovensko-saudskoarabské podnikateľské fórum

9.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Saudská Arábia

Počas pracovnej návštevy Saudskej Arábie štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian otvoril prvé slovensko-saudskoarabské podnikateľské fórum (7. novembra 2014), ktoré zorganizovala spoločná Obchodná komora Slovenska s krajinami Zálivu (Slovak – GCC Chamber of Commerce) v obchodnom a podnikateľskom centre Saudskej Arábie v meste Ďžidda (Jehhad).

Peter Burian vo vystúpení oboznámil saudsko-arabských podnikateľov s potenciálom ekonomiky Slovenska a možnosťami rozvoja vzájomných obchodných, podnikateľských a investičných vzťahov. V diskusii zodpovedal početné konkrétne otázky podnikateľov týkajúce sa možnosti podnikania a investovania v SR, dostupnosti dopravy a napojenia SR na európsky ekonomický a bankový sektor ako aj základných právnych a legislatívnych aspektoch založenia spoločnosti či investícií.

Na podnikateľskom fóre sa zúčastnilo viac ako 30 podnikateľov z miestnych priemyselných, obchodných alebo právnických spoločností a firiem vrátane zástupcov obchodnej komory v Džide. Prítomní podnikatelia prejavili záujem o kontakty, obchod a podnikanie v Slovenskej republike a ako aj o väčšiu informovanosť o Slovensku. Zástupcovia Obchodnej komory v Džide ponúkli priestor na svojich webových stránkach na informácie o potenciáli ekonomiky a možnostiach podnikania a investovania na Slovensku.

So všeobecným konsenzom sa stretla myšlienka zorganizovať saudsko-arabskú podnikateľskú misiu na Slovensko na jar budúceho roku.