Pre spoluprácu s Izraelom vo vede a výskume je tu nová internetová stránka

1.12.2017 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Izrael

Slovenské veľvyslanectvo v Tel Avive spustilo dnes, 1. decembra, internetovú stránku Slovensko-izraelskej vedeckej a inovačnej spoločnosti SKILL. Ambíciou iniciatívy je dať ďalší impulz spolupráci medzi vedeckou a akademickou komunitou na Slovensku a v Izraeli.


Stránka predstavuje odbornej i širšej verejnosti novozaloženú spoločnosť SKILL, jej zakladajúcich členov a realizované i pripravované aktivity. Bude tiež prinášať novinky o grantových schémach, či spoločných projektoch v oblasti výskumu, vývoja a inovácií. Garanciou úspešnosti iniciatívy je nadšenie všetkých zainteresovaných inštitúcií. Popri slovenskom veľvyslanectve v Tel Avive stojí za projektom aj najväčšia izraelská univerzita – Tel Aviv University, Izraelsko-slovenská obchodná komora i Slovenská akadémia vied. 


Viac informácií nájdete na www.skill-society.org. Privítame aj vaše rady, nápady a odporúčania pre internetovú stránku i spoločnosť SKILL, kontaktný formulár nájdete na webe.


Slovensko-izraelská vedecká a inovačná spoločnosť SKILL bola založená v marci 2017 za účasti slovenského prezidenta A. Kisku, počas jeho štátnej návštevy v Izraeli. Hlavným cieľom spoločnosti je vytvárať a kultivovať vzťahy medzi slovenskou a izraelskou akademickou a vedeckou komunitou, podporovať stáže a pobyty slovenských vedcov a akademikov na izraelských univerzitách, vytváranie spoločných vedeckých tímov ako aj ich spoluprácu na konkrétnych výskumných projektoch. Iniciatívu Veľvyslanectva SR v Tel Avive podporil prezident Telavivskej univerzity prof. Joseph Klafter, ktorý sa stal aj čestným prezidentom spoločnosti. Zakladajúcimi členmi SKILL sú vedci, odborníci a akademici, ktorý majú pôvod, respektíve profesionálne väzby so Slovenskom. Partnerom spoločnosti na slovenskej strane je Slovenská akadémia vied.