Prehlbovanie spolupráce s regiónom Latinskej Ameriky a Karibiku

27.5.2016 | Aktivity štátnych tajomníkov | Čile | Ekvádor | Mexiko

V kontexte nadchádzajúceho predsedníctva SR v Rade EÚ a s cieľom prehĺbenia bi-regionálnej spolupráce medzi Európskou úniou a Latinskou Amerikou a Karibikom sa dnes (27. mája 2016) stretol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR L. Parízek s vybranými veľvyslancami krajín Spoločenstva latinskoamerických a karibských štátov (CELAC).

 

Štátny tajomník L. Parízek v diskusii pripomenul narastajúci význam tohto regiónu pre Európsku úniu. Potvrdzuje to aj rastúca intenzita bi-regionálneho politického dialógu a záujem oboch zoskupení na ďalšom rozvoji spolupráce v mnohých oblastiach. Osobitne boli spomenuté posilnenie ekonomickej spolupráce a obchodu, boj proti organizovanému zločinu a šíreniu drog, klimatické zmeny, vzdelávanie a zvládanie migračných tokov.

 

L. Parízek veľvyslancov informoval o prioritách blížiaceho sa predsedníctva SR v Rade EÚ a diskutovali spolu aj o nadchádzajúcom zasadnutí ministrov EÚ-CELAC, ktoré sa uskutoční na jeseň tohto roku v Dominikánskej republike.