Slovensko a Gruzínsko v koprodukčnom príbehu Stratená melódia

24.5.2018 | Aktivity veľvyslancov | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Gruzínsko

Veľvyslanectvo SR v Tbilisi začalo v roku 2015 s prípravou projektu celovečerného koprodukčného slovensko-gruzínskeho filmu Stratená melódia (The Missing Tune).

 

Slovensko-gruzínsky projekt, ktorého autorom je veľvyslanec SR v Gruzínsku Rudolf Michalka, bol predstavený gruzínskym médiam na tlačovej konferencii v Tbilisi. Na prezentácii sa okrem veľvyslanca R. Michalku zúčastnili aj minister kultúry a športu Mikheil Giorgadze, zástupkyňa primátora Tbilisi Sophio Khuntsaria, riaditeľ agentúry pre podporu podnikania a investícií “Enterprise Georgia" Mikheil Khidureli a zástupca riaditeľa Gruzínskej turistickej organizácie Ministerstva hospodárstva Tornike Zirakishvili.

 

Filmový projekt spolu s veľvyslancom predstavili gruzínskej verejnosti producenti filmu Ringailé Leščinskiené (Litva) a Irakli Rodonaya (Gruzínsko). Rozpočet filmu je 2,5 milióna eur. Ide o projekt, ktorý má pomôcť tak Slovensku, ako aj Gruzínsku pritiahnuť turistov do oboch krajín prostredníctvom pútavého komediálneho akčného príbehu, ktorý sa bude odohrávať v oboch krajinách. Ako povedal na tlačovej konferencii veľvyslanec R. Michalka, „vo filme nebudeme klamať. Ukážeme naše národy také, aké sú, budeme ukazovať svoju múdrosť, ukážeme aj hlúposť, budeme sa smiať ale aj plakať. Film je primárne určený pre európsky a americký trh, a my chceme, aby divák, ktorý film uvidí, zachcel do oboch krajín cestovať a stretnúť ľudí, ako budú hlavní predstavitelia vo filme Stratená melódia.“